Uživajte bez griže savjesti u omiljenoj hrani pripremljenoj na inovativni i zdraviji način u fritezi na vruć vazduh koja pojmu “prženje” daje sasvim novu dimenziju.
Kako funkcioniše AIR FRYER – friteza na vruć vazduh?
Prženje u fritezi podrazumijeva kruženje vrelog vazduha oko namirnica, što je neuporedivo zdravija alternativa klasičnom prženju, jer ne zahtijeva dodatak ulja ili drugih masnoća kako bi namirnice bile spremne.
Koje su sve prednosti friteze na vruć vazduh?
2. Zdraviji obroci
Zdravstvene prednosti ovog uređaja idu dalje od smanjenja masti. Ovaj uređaj takođe čuva većinu hranljivih materija u hrani. Tako ćete moći uživati u obrocima koji su ukusni i nutritivno bogati.
4. Brža priprema hrane
Zagrijavanje vazduha omogućava pripremu obroka za znatno manje vremena. To je posebno korisno ako ste u žurbi ili želite brzo pripremiti večeru nakon napornog radnog dana. Ili ako se najave nezvani gosti, zašto da ne?
5. Lakše održavanje
Upotreba Temaso friteze je nevjerovatno laka i jednostavna. Posuda u kojoj pripremate hranu je od neljepljivog premaza, laka za održavanje i pranje, Većina dijelova se može prati u mašini za sudove.
6. Mogućnost odmrzavanja hrane
U Temaso fritezama možete podgrijati ili odmrznuti hranu kao u mikrotalasnoj pećnici. Sa hladnom ručkom na dodir, unutrašnja posuda se može bezbjedno ukloniti što olakšava serviranje pripremljene hrane za posluživanje na sto.
Šta se sve može pripremiti u fritezi na vrući vazduh?
Recepti su brojni, ali evo nekoliko praktičnih savjeta:
Većina mesa ne zahtijeva dodatno ulje jer je već sama po sebi sočna: samo ih začinite solju i omiljenim biljem i začinima. Potrudite se da se držite suvih začina – manje vlage dovodi do hrskavijih rezultata. Ako želite da prelijte meso sosom za roštilj ili medom, sačekajte poslednjih nekoliko minuta pečenja.
Neke vrste mesa koje su same po sebi sa malo ili nimalo masti, zahtijevaju ulje da bi se ispekle i bile hrskave. Pileće grudi ili svinjske kotlete obavezno premažite omiljenim uljem, pa začinite prije pečenja. Biljno ulje se obično preporučuje zbog svoje visoke tačke sagorijevanja, što znači da može da izdrži visoku toplotu u fritezi na vruć vazduh.
Pomfrit: Krompir isjecite tanje, začinite ga prema ukusu i dodajte malo ulja, te dobro promiješajte. Ostavite pomfrit sa strane oko pola sata. Zagrijte fritezu na vrući vazduh na 200°C i pržite pomfrit oko 20 minuta. Povremeno promješajte za ravnomjerno prženje. Posolite krompiriće tek kada je prženje gotovo. Osim klasičnog pomfrita, možete isprobati i verziju s batatom, čija je priprema obično nešto kraća, oko15 minuta.
Pohovana piletina: Pripremite piletinu za pohovanje na klasičan način – uvaljajte u brašno, jaje i hljebne mrvice, te pecite u fritezi 20 do 25 minuta na 180°C. Meso bi bilo dobro okrenuti usred procesa kako bi se ravnomjerno ispeklo. Za klasičnu pečenu piletinu, meso je potrebno marinirati i premazati uljem prije pečenja, te peći jednako dugo na istoj temperaturi.
Povrće: Gotovo sve povrće moguće je pripremiti u fritezi na vrući vazduh. Narezano povrće potrebno je dobro promiješati s maslinovim uljem prije pečenja, te začiniti željenim začinima. Povrće možete peći na temperaturi od 180 do 200°C, a dužina pečenja će varirati od namirnice do namirnice. Za mekše povrće poput brokolija, špargli i mahuna biće dovoljno 5 do 6 minuta, dok će za bundevu ili mrkvu biti potrebno 15-ak minuta. Preporuka je da povrće solite na kraju procesa kako prilikom pečenja ne bi pustilo vodu, zbog čega biste mogli dobiti polu-kuvani rezultat.
AIR FRYER – aparat za pripremu hrane koji razbija sve prerasude
Zahvaljujući Temaso fritezama više nema gomile posuđa u kuhinji. Možete uživati u lakom i zdravom spremanju hrane svakog dana u nedjelji.